Központi felvételi

A 9. évfolyamra felvételizők írásbelijét 350 diák írták meg szombaton 10 órától, a Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Technikumában.

Iskolánk az egészségügyi hatóságok állásfoglalásai alapján javasolt biztonsági intézkedéseket maximálisan betartva szervezte meg a központi írásbeli felvételi vizsgát. Az iskolaépületbe a belépés jelenleg érvényes szabályai szerint hőmérés után léphettek be a tanulók. Védőmaszk viselése az írásbeli vizsga alatt a felügyelő tanárok számára kötelező, a vizsgázók számára ajánlott, de nem volt kötelező.

A nyolcadikos diákok matematikából és magyar nyelvből töltöttek ki feladatsort a központi vizsgán. Mindegyik tárgyra 45 perc állt a rendelkezésre, vizsgatárgyanként pedig 50-50 pontot szerezhetnek maximum.

 

 További képek megtekintése

A diákok a következőket mondák a felvételiről.

  

  

 

A dolgozatok megtekintése:

 • a központi írásbeli vizsgát megszervező intézmények - az adott írásbeli vizsgát követő nyolc napon belül – lehetőséget biztosítanak a kijavított vizsgadolgozatok megtekintésére,
 • az egészségügyi hatóságok állásfoglalásai alapján megengedett a vizsgadolgozatok beszkennelése és elektronikus elküldése a vizsgázónak,
 • iskolánk január 30-ig emailben megküldi a vizsgázó által a Tanulói jelentkezési lapon megadott email címre a vizsgadolgozatot,
 • az írásbeli vizsgán lehetőséget adunk az email címek ellenőrzésére és pótlására.

Észrevétel benyújtása:

 • a vizsgázó az értékeléssel kapcsolatban - kizárólag a hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén - a megtekintést követő első munkanapon tizenhat óráig észrevételt nyújthat be a vizsgaszervező intézménybe,
 • február 1-én 16:00-ig emailben küldheti meg észrevételét az alábbi email címre:
  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.,
 • észrevételek benyújtását az alábbi űrlapon várjuk,
 • az észrevétel benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása esetén egy napon belül lehet igazolási kérelmet benyújtani, az igazolási kérelem benyújtási határideje jogvesztő,
 • a vizsgaszervező intézmény a benyújtott észrevételt elbírálja, a bírálat eredményét három munkanapon belül határozat formájában, megfelelő indokolással, írásban (emailben) közli az észrevételt tevővel,
 • ha az észrevételt tevő az iskola határozatának kézhezvétele után is fenntartja korábbi észrevételét, ezt három napon belül írásban (emailben) közli a vizsgát szervező iskolával, aki a fellebbezést az ügyre vonatkozó dokumentumokkal együtt egy munkanapon belül megküldi a Hivatalnak,
 • a Hivatal a fenntartott észrevételt nyolc napon belül érdemben elbírálja, és a bírálat eredményét határozat formájában megküldi az iskolának és az észrevételt tevőnek.

Értékelő lapok átvétele:

 • a központi írásbeli vizsgát megszervező intézmények értesítik az írásbeli eredményéről a tanulókat február 8-áig,
 • iskolánk emailben küldi meg az értékelőlapokat a megadott határidőig.

Letölthető dokumentumok 

DSC 0218

 

Kérdésed van? Keress minket bizalommal!     felveszem a kapcsolatot